Matu eļļa
Matu un ādas kopšanas līdzeklis

 Matu eļļa tiek gatavota, kā vienkāršs līdzeklis galvas ādas un ķermeņa kopšanai, attiecīgi arī sastāvdaļas tiek izvēlētas atbilstošas.

Sākumā ir jāizvēlas atbilstoša bāzes eļļa, uz kuru tiks veidoti ekstrakti no augiem. Es ieteiktu izvēlēties kādu no "vieglajām" eļļām, kā vīnoga kauliņu, rīsu kliju, mandeļu u.t.m.l. Par daļu no eļļām varat palasīt sadaļā "Izejvielas", kur varēsiet izvēlēties sev ērtāko un patīkamāko.

Pienākot pavasarim ir nepieciešams ievākt filadelfa ziedus. Nereti šo augu, kļūdaini sauc par "Jasmīnu", kaut arī ar jasmīniem šim augam nav nekāda sakara. Tik daudz cik izteiktā smarža. Par šī auga ārstnieciskajām īpašībām atrast ir sarežģīti, ja Jums ir izdevies priecāšos ja padalīsieties ar informāciju. Taču testējot dažādus eļļas izvilkumus, kuros izmantoju gan filadelfa ziedus, gan šī auga lapas, esmu ievērojis pozitīvu tendenci. Augs palīdz pret iekaisumiem, padara ādu samtainu un tvirtu.

Ievācot filadelfa ziedus, tos nepieciešams izkaltēt, svarīgi, tos nepakļaut lielām temperatūrām. Ideālā variantā žāvēt dabīgos apstākļos, izberot uz sietiem un novietojot situ ēnainā, labi vēdināmā vietā. Sietu izvēlas maksimāli smalku var pat izvēlēties auduma sietu, lai nezaudētu putekšņu masu. Izvēloties piespiedu žāvēšanu,nepārsniedzam 35C grādu temperatūru.

Pienākot rudenim sākam rakt diždadža saknes, derēs gan pūkainais diždadzis, gan lielais diždadzis. Atšķirības no ārstnieciskā viedokļa šiem augiem ir maza. Rokam pirmā gada saknes, tie ir tie augi, kuri vēl nav uzziedējuši un nav veidojuši ziedkātu. Līdz salnām varēsiet vieglā veidā atrast diždadžu audzēs lapu rozetes, kuras tad arī ir derīgas konkrētam ekstraktu maisījumam. Saknes noskalojam tekošā ūdenī, sagriežam gabalos un žāvējam. Es parasti izvēlos saknes griezt arī gareniski, lai paātrinātu izžūšanu un mazāk "sautētu" saknes piespiedu žāvētājā.  Par diždadža ārstnieciskām īpašībām var izlasīt šeit!

Paralēli diždadžu sakņu rakšanai es parasti saroku arī ārstniecības pieneni. Es iesaku pieneni rakt tieši rudenī, ne pavasarī. Saknes tāpat skalojam, sagriežam un kaltējam piespiedu žāvētājā. Par ārstniecības pienenes ārstnieciskām īpašībām var izlasīt šeit!

Mirklī, kad ir savāktas visas nepieciešamās sastāvdaļas ir laiks tās nostādināt. Te der izdomāt, vai tās nostādināsiet atsevišķi vai visas vienlaikus! Ja, izlemjat atsevišķi, tad filadelfu varat nostādināt jau pavasarī- vasaras sākumā, lai tas ir "svaigāks" un "aktīvāks". Diždadzi un pieneni, atbilstoši, tā ievākšanas laikam rudenī. Pirms nostādināt diždadzi un pieneni, es tos iesaku samalt kafijas dzirnaviņās. Taču der zināt, ka šādu ekstraktu būs grūtāk atfiltrēt.

Aplejot drogu ar eļļu, to nepieciešams stingri aizvērt un novietot tumsā uz vismaz 30 dienām, ne pārāk vēsā vietā (istabas temperatūrā). Nogatavinot, laiku pa laikam trauku sakratiet. Tāpat arī nomarķējiet, marķējumā minot sastāvu un datumu, tas reāli noderēs, jo pēc mēneša jau būsiet aizmirsuši.

Šo ekstraktu nav vēlams kārsēt vai kā savādāk izdarīties, lai "uzlabotu" ekstrahējamo vielu izgūšanu.

Lietošanas ierobežojumu nav, ja nu vienīgi ir alerģija pret kādu no sastāvdaļām, piemēram, filadelfa ziedputekšniem. Iegūto ekstraku vai maisījumu var ziest galvas ādā, kā arī lietot ķermeņa kopšanā. Tas palīdzēs sabarot matu saknes, pastiprināt matus, kā arī padarīt tos dzīvīgākus. Taču der zināt, ka šis ekstrakts vai ekstraktu maisījums iedarbojas uz galvas ādu, matu saknēm- ja matu problēmas saistās ar iekšējo orgānu sistēmu problēmām, tad šī izstrāde būs tikai kā atbalstošs, uzturošs līdzeklis.