Insektu repelents
Līdzeklis insektu atbaidīšanai

Sastāvs

Kokosriekstu eļļa (40gr.), Bišu vasks (23gr.), Kliņģerītes ekstrakts vīnogu kauliņu eļļa (22gr.) , Bērzu darva (13ml.), Egļu sveķi (10gr.), Krustnagliņu ēteriskā eļļa (13 pilieni).

*svars norādīts uz 100gr. repelenta pagatavošanu.

Lietošana

Repelents tiek ziests uz riska zonām, pa kurām ērce nonāk uz ķermeņa, vai citi insekti izmanto tās, lai mežā nebūtu garlaicīgi. Biežākās vietas tās ir potītes, plaukstas un delnas, kakla daļa, seja! Reģionos, kuros ir pastiprināta ērču koncentrācija ir vērtīgi šo ziedi ziest arī padusēs un pavēderē- vietās, kur ērce visbiežāk izvēlas piesūkties, jo tās vietas ir labāk apasiņotas un šajās vietās ir arī augstāka temperatūra (spēcīgāk garos repelents).

Repelentu ziež ne, kā ziedi, taču iespējami plānā kārtiņā un nepieciešamības gadījumā var atkārtot ziešanu pēc nepieciešamības, tādi nodrošinot spēcīgāku aizsardzību ar pilnu atbiedējošo vielu kompleksu.

Der pieminēt, ka sastāvā esošās vielas nav toksisksas, taču pirms lietošanas, ieteicams, elkoņa iekšpusē to uzziest un pavērot vai neveidojas alerģija. Alerģijas gadījumā šo repelentu nelietot.

Repelents iedarbojas uz ādu arī dziednieciski, tāpēc arī šo īpašību ir vērts ņemt vērā, esot mežā. 

Pamatojums

Insektu repelents sastāv no dažādām dabīgām sastāvdaļām, kuras iedarbojas atbaidoši uz vairums insektu. Galvenais repelenta darbības virziens ir atbaidīt ērces, kuras arī rada lielākos draudus cilvēka veselībai. Ērce ir akla, taču tā labi jūt dažādas smaržas un saožot repelentā izmantotās sastāvdaļas, tā izvēlēsies doties prom, ne meklēt vietu, lai piesūktos.

Repelenta sastāvā ir pāris sastāvdaļas, kuras nav paredzētas insektu atbiedēšanai, taču tās nodrošina repelenta struktūru un ilgāku tā darbības laiku.

Šī ir jauna versija repelentam, kurš ir ziežams tiešā veidā uz riskam pakļautām vietām (potītes, rokas, kakls u.t.t.) pa kurām parasti nonāk ērce uz ķermeņa, neapstrādājot apģērbu pašu. 

Taču vēlos teikt, ka ir vērts apdomāties, par apģērba atbilstību un iespējams, apstrādāt to ar kādu papildus līdzekli- atbilstoši paredzamo darbu apjomam un vietai (upes krasts, krūmāji u.t.t.). 

Darbības princips un pamatojums ir pavisam vienkāršs, repelents sastāvā ir bāzes vielas- bišu vasks un kokosriekstu eļļa, kuras uz ādas izveido kārtiņu, aizsargājot ādu un paildzinot repelenta garošanas laiku. Repelentam nonākot uz ādas, tas sāks no ķermeņa temperatūras uzsilt un garos, tādi arī darbojoties. Sākotnēji darbosies visas atbidējošās vielas vienlaicīgi, pirmā izgaros krustnagliņu eļļa (atbiedējošā viela ir ēteriska), tad zudīs efekts no kliņģerīšu eļļas un vēl aiz vien darbosies bērzu darva kopā ar egļu sveķiem, kuru darbības laiks pārsniegs laiku, kuru pavadāt darbojoties dabā. Līdz ar to tiek panākts efekts, ka tiekat aizsargāts vairākos līmeņos, nepaliekot bez repelenta darbības vispār.