Skaistuma Ziede
Latviešu ziede, Āzijas noskaņās

Lietošana

Ziedi lieto ādas kopšanai, tai skaitā sejas ādas un intīmās zonas kopšanai. Ziedi var pieskaitīt pie ārstnieciska tipa kosmētiska līdzekļa, kurš sabaros, atjaunos un uzlabos ādas stāvokli, piešķirot tai dabīgu skaistumu.

Pirms lietot ziedi pilnvērtīgi, nepieciešams to uzziest uz elkoņa iekšpuses un pārbaudīt vai nav alerģisku reakciju uz kādu no ziedes sastāvdaļām.

Ziedi lieto līdz 2 reizēm dienā. Pieļaujama lietošana pirms/pēc sauļošanās un arī pirts procedūru laikā vai pēc tām.

Ziedes sastāvā ir vasks un eļļas, kuras pilnībā neuzsūksies ādā un veidos aizsargslānīti uz ādas. Gadījumā, ja tas traucē, to drīkst ar maigu salveti noslaucīt, ne agrāk, kā 30 minūtes pēc ziedes uzziešanas.

Ziedi var uzglabāt un lietot 2 gadus. Uzglabāšana ledusskapī nav nepieciešama, bet vēlams to turēt vēsā un tumšā vietā- sargāt no tiešiem saules stariem.

Iekšķīgi šo ziedi lietot nav paredzēts.

Izgatavošana

I recepte

Bērzu čagas ekstrakts vīnogu kauliņu eļļā 26%, Parasto zemestauku ekstrakts rīsu kliju eļļā 24%, Japānas krūmcidonijas ziedlapu un pumpuru ekstrakts rīsu kliju eļļā 17%, Sarkanās un brūnās mušmires ekstrakts vīnogu kauliņu eļļā 7%, Parastās celmenes ekstrakts vīnogu kauliņu eļļā 6%, Augstākā labuma kokosriekstu eļļa 10%, Bišu vasks 10%.

II recepte

Bērza čagas ekstrakts vīnogu kauliņu eļļā 16%, Japānas krūmcidonijas sēklu un jauno lapiņu ekstrakts vīnogu kauliņu eļļā 15%, Parasto zemestauku ekstrakts vīnogu kauliņu eļļā 14%, Parastās sviestbekas ekstrakts rīsu kliju eļļā 12%, Kraupainā pūpēža ekstrakts rīsu kliju eļļā 10%, Bišu vasks 10%, Kokosriekstu eļļa 10%, Sarkanās mušmires ekstrakts vīnogu kauliņu eļļā 7%, Parastās sērpiepes ekstrakts rīsu kliju eļļā 6%.

Pamatojums

Bērza čaga paātrina ādas traumu sadzīšanu, regulē vielmaiņu ādā, paātrina ādas šūnu reģenerāciju, iedarbojas jauninoši, izgludina krunciņas un veicina to neparādīšanos, atbrīvo ādu no iekaisuma un iedarbojas, kā spēcīgs antimikrobu līdzeklis.

Parastie zemestauki ir ļoti plašas iedarbības līdzeklis. Ar zemestauku palīdzību var tikt galā ar dermatītu, mikozi, piodermiju, zvīņēdi, ekzēmu, kāju un nagu sēnīti, varikozo "sietiņu" redzamību. Sēne palīdz izārstēt ādas papilomu, lipomu, karpas. Sēne spēcīgi attīra ādu, taču mazliet arī balina.

Parastajiem zemestaukiem ir reta īpašība sevišķi spēcīgi iedarboties uz ādas audiem, tos atjauninot un reģenerējot. Sēne novērš dažādus vecuma veidojumus ādā, kuri saistās ar ādas reģenerācijas problēmām. Parastie zemestauki uzlabos arī ādas krāsu un kopējo veselību.

Japānas krūmcidonijas ziedlapas un pumpurus visbiežāk kosmētikā izmanto kā mitrinošu, nomierinošu un mīkstinošu līdzekli. Cidonijas ziedi iedarbojas tonizējoši, paātrina brūču dzīšanu, aizsargā ādu no vides ietekmes, iedarbojas barojoši uz ādu, uzlabo vielmaiņu ādā.  Japānas krūmcidonijas ekstrakts ar augstu polifenolu saturu- glikozilētie flavonoīdi, ir apveltīti ar spēcīgu pretiekaisuma spēju. Pateicoties šīm un citām bioloģiski aktīvām vielām Japānas krūmcidonija ir populārs augs arī kosmetoloģijā. Kosmētiskie līdzekļi, kuri ir izveidoti uz krūmcidonijas lapu ekstraktu, tiek pielietoti jūtīgas ādas apstrādei. Laboratoriskos pētījumos, krūmcidonijas lapu ekstrakts apstiprināja tā nomierinošās īpašības uz divu tipu iekaisuma citokīniem TNF-alfa un IL-8.

Ar mušmiru palīdzību ārstē ādas čūlas, trūces, apdegumus, apsaldējumus, ādas audzējus un vēža čūlu, ādas slimības, tai skaitā arī ekzēmu. Mušmires iedarbojas arī uz muskulatūru atslābinoši. Mušmires labvēlīgi ietekmē ādas audus, piešķirot tiem jauneklību un veicinot tajos reģenerācijas procesus.

(I)Parastā celmene ir avots daudziem mikroelementiem un vitamīniem, kosmētiski celmene iedarbojas, kā spēcīgs barojošs līdzeklis. Kā arī, mazina saspringumu muskuļos un nervos.

(II) Parasto sviestbeku senatnē izmantoja cilvēku balzamēšanā.  Šīs sēnes preparāti spējīgi ārstēt ādu no dažādiem izsitumiem un pinnēm. Sniedzot ādai gludumu un tvirtumu. Parasto sviestbeku plaši izmanto anti-age kosmētisko līdzekļu izgatavošanai.

(II) Kosmētiskām vajadzībām pūpēdi pielieto, lai ārstētu dažādas ādas slimības, atbrīvotos no iekaisuma un paātrinātu audu reģenerāciju. To izmanto arī kā bioloģisko piedevu dažādiem krēmiem, kuriem ir funkcija iedarboties “jauninoši”.

Pūpēžus izmanto arī pret dažādiem jaunveidojumiem, gan labvēlīgiem, gan ļaundabīgiem. Galvenā viela, kas šo iedarbību nodrošina ir kalvacīns (visvairāk, tas ir atrasts milzu apaļpūpēdī un kārpainajā pūpēdī).

(II) Parastā sērpiepe ir unikāla ar savām pretvīrusa īpašībām, tās var palīdzēt ādu atbrīvot no dažādām infekciju slimībām.

Katrā gadījumā iesaku, zem attēla izmantot saites un iepazīties ar katru sastāvdaļu individuāli! Jo aprakstā, es norādu tikai aptuvenos iedarbības virzienus, bet ne tuvu visus iespējamos! Atsauksmēs, kā likums parādās efekti, kurus pat negaidīju!

Secinājums

Ziede ir paredzēta skaistuma vairošanai, iedarbojoties ārstnieciski, kā rezultātā sniedzot kosmētisku efektu. Tikai kosmētisks efekts tiek panākts iedarbinot ādā tai zināmus, dabīgus procesus. Ziedes sastāvā ir pietiekami elementu, kuri veicinās ādas atjaunošanos, attīrīšanu un uzturēšanos, lai to varētu brīvi saukt par "Anti- age" ('Pret vecuma') līdzekli. II receptē jau ir uzlabots sastāvs, kas palielinās šīs ziedes efektivitāti un padarīs to vēl plašāk izmantojamu ar labāku rezultātu.

Atsauksmes

02.09.2022 (I)

Sveiki! Maza atsauksme par skaistuma ziedi.😊
Ļoti labi sadziedē mazus pušumiņus. Ja gadijies saspaidīt kādu pumpiņu uz sejas🤭, otra diena jau sadzijis viss. Mans atklājums, lielisji palīdz apdegumiem! Gadijās no pannas uz rokas karsta ella, noskaloju un uzliku ziedi, pārgāja pēc paris minūtēm. Kur parasti būtu palikusi paliela čūla, pat apsārtums nepalika. Otrs, zem karsta ūdens pabāzu pirkstus un apdedzināju galus, uzreiz uzliku ziedi. Pārgāja un atkal pat manīt nevarēja pēc pāris minūtēm, ka kas būtu bijis.
Paldies!🌸

26.10.2022 (I)

Skaistum ziede ir mega kruta! Bērnam ar lāzeru ñēma nost uz sejas izaugušu papiloma perēkli, kuru ar slāpekli nevarēja noñemt un izveidojās zem ādas tāds kā perēklis. Dēł sāpēm visu nevarēja noñemt un sarunājām vel divas reizes. Nedomājot, dažus vakarus uzliku skaistuma ziedi, nu gandrīz vairs nevar atrast.