Kalnu kristāls

Akmens apraksts

Akmens nosaukums ir celies no grieķu vārda krystallos- kas, nozīmē ledus. Nereti tas sastopams arī ar nosaukumu arābu dimants un bohēmiskais dimants.

Kalnu kristāls ir kvarca paveids. Kristāli caurspīdīgi. Reti, bet ir sastopami kalna kristāli ar zilganu vai brūnganu atspīdumu. Spīdums- stiklains.

Cietība 7,0 pēc Mosa skalas; blīvums 2,6 gr./cm3.

Pamata atradnes vietas atrodas Brazīlijā, Ungārijā, Madagaskarā, Šrilankā, Krievijā un retāk citur.

Ārstnieciskās īpašības

Senajos grieķu mītos, dievi, varoņi un valdnieki dzer tikai no kristāla kausiem. Valdīja uzskats, ka šis minerāls spēja attīrīt/ dezinficēt ūdeni.

Tibetā ar šī akmens palīdzību dziedēja brūces, novietojot uz brūcēm kristāla gabaliņus. Mūsdienu zinātnieki atklāj, ka šī brīnumainā dziedināšana notiek, pateicoties ultra violetiem stariem, kuri no saules gaismas iet cauri kristālam, tādā veidā nogalinot visas baktērijas brūcē, kas arī rada veiksmīgāku dziedināšanos.

Der zināt: kalna kristāls veicina šūnu reģenerāciju, līdz ar to tā nēsāšana bez pārtraukumiem ir nepieļaujama, jo tas atjauno visas šūnas, arī ļaundabīgas!

Maģiskās īpašības

Magi un gaišreģi izsens izmanto kalna kristāla bumbas, lai redzētu nākotni, pagātni un lai saņemtu atbildes uz dažādākiem jautājumiem- mūsdienās, šāda parādība jau ir reta, bet agrāk, kalna kristāla bumbas tika pielietotas plaši.

Senatnē šim akmenim piedēvēja īpašības, kuru rezultātā cilvēks guva gaišreģa spējas.

Novietojot kalna kristāla gabaliņu zem spilvena, cilvēks var atbrīvoties no nakts murgiem, atbrīvoties no bezmiega un nepamatotām bailēm.

Talismani un amuleti

Kā talismans, kalna kristāls piesaista savam īpašniekam, mīlestību, prieku, apkārtējo cilvēku simpātijas un veiksmi.